İade Şartları

İade İşlemi

Satmış olduğumuz ürünlere ilişkin iade / değişim süresi, kargo teslim alındığı andan itibaren 14 gündür. Bu süre içerisinde iadesini ya da değişimini istediğiniz ürünleri, MNG Kargo ile AREM 3D ELEKTRONİK İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD ŞTİ adına, Arapcami mah.Tersane Cad.Selanik Pasajı No: 8 / 3 Karaköy / Beyoğlu / İstanbul adresine gönderebilirsiniz.

 

İade işlemi sırasında üründe bir sorun olduğu taktirde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Keyfi iadelerde ise kargo ücreti tüketici tarafından ödenmelidir.

 

İade edilecek ürünler faturası ile birlikte gönderilmelidir. Şahıslar adına kesilen faturaların altında iade bölümü bulunmaktadır. Fatura, bu bölüm doldurularak ürünle birlikte gönderilmelidir. Eğer fatura şirket adına kesilmişse iade faturası kesilmelidir.

 

İade Koşulları

Orjinal ambalaja ya da kutuya sahip ürünler, iade edilirken kendi kutusu ve ambalajı ile iade edilmelidir. Kutusu ya da ambalajı ile gönderilmeyen ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

 

Paketi açıldığında niteliğini kaybeden ürünlerde, paket açıldıysa iade işlemi yapılamamaktadır. Örneğin 3D yazıcılarda kullanılan filamentler kapalı vakumlu poşetlerde gönderilmektedir. Bu vakumlu poşetler açılırsa ürün iade alınmayacaktır.

 

İade işlemi onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde ödeme metodunuza bağlı olarak yapılacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde karta geri iade yapılmaktadır. Havale ödemelerde ise hesap bilgisi istenerek verilen hesaba geri ödeme yapılacaktır.

 

Hasar Görmüş / Bozuk Ürün

Müşterilerimize ulaşan ürünler kargo teslim alındığı an kontrol edilmelidir. Eğer kargo taşıma esnasında oluşan bir hasar varsa, ilgili kargo şirketine Hasar Tespit Tutanağı tutturulmalıdır. Eğer tarafınıza ulaşan kargo dışarıdan ezilmiş ya da hasar almış bir görünüme sahipse kargoyu, kargo personelinin yanında açınız ve tutanak tutturunuz.

 

Satmış olduğumuz ürünler için geçerli olan iade / değişim süresi 14 gündür. İlk çalışırlılık dışında uzun vadeli garanti süreleri bulunmamaktadır. Bu süre içerisinde bozuk / arıza lı ürünlerle ilgili bizimle iletişime geçebilir ve ürünleri iade ya da değişim talebi ile gönderebilirsiniz. 14 günlük sürenin sonrasında iade değişim işlemi yapılamayacaktır. Bu nedenle lütfen satın almış olduğunuz ürünleri kargo size ulaştığı an kontrol ediniz.

 

Eksik / Yanlış Ürün

Sipariş etmiş olduğunuz ürünler eksik yada hatalı gönderilmişse, bu durumu [email protected] mail adresi yada 0531 383 45 27  no'lu iletişim hattımızı üzerinden bildiriniz. Gerekli kontrollerin ardından hata giderilecektir.

Garanti Şartları

Ürün Bilgileri

Sitemizde yer alan ürünlerin görselleri, ürün hakkında fikir vermek amacıyla temsili olarak seçilmektedir. Gönderilen ürün, görseldeki ürünle çok küçük farklar içerebilir. (kullanım koşullarını etkilemeyecek küçük farklar, örneğin ürün üzerindeki bir yazı, bir elektronik parçanın değerinin farklı olması gibi.

 

Garanti Süresi

Satmış olduğumuz ürünlerin büyük çoğunluğu açık devre olarak tabir edilen, yedek parça statüsündeki ürünlerdir. Ürünlerimizin diğer kısmını ise, hobi elektroniği ürünleri olarak geçen ürünler oluşturmaktadır. (3d printer, cnc, drone vs.) Bahsi geçen bu ürünler, kullanım esnasında hata yapmaya müsait ürünlerdir. Bu nedenle satmış olduğumuz ürünlerde yalnızca ilk çalışma garantisi verilmektedir. Ürün tarafınıza ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde incelenmeli, olası bir sorun anında yine bu süre içerisinde ürün firmamıza geri gönderilmelidir.  Uzun süreli garanti, özel olarak belirtilmediği sürece hiçbir ürünümüzde bulunmamaktadır.

 

Garanti Koşulları

Özel kutuya yada ambalaja sahip ürünler, kutuları yada ambalajları hasar gördüğünde, 14 günlük iade / değişim süresi geçmemiş olsa dahi garanti dışı kalırlar. Orjinal kutu yada ambalajı hasar gören ürünlerin iade işlemi yapılamamaktadır.

 

Ambalajı açıldığı andan itibaren kullanılması gereken ürünler (örneğin filamentler) ambalaj açıldığı an itibariyle garanti dışı kalırlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR